כירוגיה פה ולסת

לפרטים נוספים

השתלות עצם

ניתוח השתלת עצם הוא פרקטיקה חדשנית של רפואת שיניים שמאפשרת בניית תשתית לקיבוע שתלים במקרים בהם קיים מחסור בעצם בלסת. כל שתל צריך בסיס להתקבע אליו. דמו את עצם הלסת לקיר, אם הקיר מתפורר אי אפשר לקבע אליו דבר. בגיל מבוגר, בעקבות מחלות חניכיים, אובדן שיניים ובעיות נוספות עצמות הלסת עלולות להידלדל, ובהעדר 'חומר עצם' לא ניתן להרכיב שתלים וכתרים. השתלת עצם יכולה לשנות את כל זה.

סוגים שונים של השתלות עצם
במהלך ניתוח להשתלת עצם המנתח יבנה תשתית עצם חדשה שתוכל לשאת את השתלים והכתרים שישלימו את תהליך השתלת העצם. ישנם 4 סוגים של שתלי עצם ולעתים יבוצע שילוב ביניהם.
מבחינה רפואית השתלת עצם ממקור עצמי היא האופציה הטובה ביותר כי אז לא קיימת סכנת דחייה. הבעיה היא שהמקור ממנו ניתן לקחת 'שתל עצמי' הוא אזור קטן בלסת ובדרך כלל כמות חומר המילוי שניתן לחלץ היא קטנה ולא עונה על צורכי רוב ההשתלות.
אופציה נוספת להשתלת עצם מגיעה מ'תרומת איברים', יש בנק של שתלי עצם וניתן להתאים בסבירות רבה שתל שלא ידחה. היתרון בשתלים ממקור אנושי שהם מצליחים הרבה פעמים להיקלט כחלק אינטגרלי מהגוף ובעצם העצם צומחת ובונה את עצמה מחדש באופן טבעי. ניתן לבצע גם השתלות עצם המבוססות על חומר מעצמות של פרה שעבר עיקור וטיפול שהופך אותו לביוקומפטבילי (אינו מעורר דחייה או תגובה אלרגית), ולעתים יערבבו יחד עם חומר מילוי ממקור אנושי.

השתלת עצם סינטטית
אופציה נוספת של ניתוח השתלת עצם, היא הרכבה של שתל מלאכותי מחומרים אינרטיים שמדמים עצם, מתוך תקווה שהם ייספגו ויוחלפו בעצם עצמית, ולעתים מראש מכניסים שתל עמיד (ממתכת כמו פלטינה) שיהווה פיגום קבוע עליו יורכבו השתלים הדנטליים והכתרים.
כשמדובר בפרוצדורות מורכבות כמו השתלות עצם, מומלץ לא להתפשר ולבחור רק בקלינקה מתקדמת עם צוות רופאים מנוסים בכירורגיית פה ולסת כמו למשל מרפאת איי דנט (Ident).

לפרטים נוספים

חייגו אלינו:

לפרטים נוספים

נגישות